‎+38 (067) 497 09 08

Коли писати заяву про страхове відшкодування?

16:45 10.03.2021

 

Потерпілі внаслідок дорожньо-транспортних пригод після того як написали в страховій компанії повідомлення про ДТП, нам часто задають питання «коли писати заяву про страхове відшкодування».

Чому ж в потерпілих виникає таке питання?

 

Проаналізувавши бесіди з нашими клієнтами, можна зробити висновок, що в страхових є ряд відмовок, і найбільш поширені з них – це «ще немає постанови суду, тому приходьте після того як отримаєте постанову і от тоді напишете заяву на виплату» або «ще не має порахованої суми відшкодування, от коли буде тоді ми Вам задзвоним».

 

Що ж про такі випадки говорить закон?

 

Першочергово слід зазначити, що Закон, який регулює відносини у сфері обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (далі - обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності) і спрямований на забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров'ю та майну потерпілих при експлуатації наземних транспортних засобів на території України – це Закон України «Про обов’язкове страхування власників наземних транспортних засобів».

 

Пунктом 35.1 ст.35 вказаного Закону передбачено, що для отримання страхового відшкодування потерпілий чи інша особа, яка має право на отримання відшкодування, протягом 30 днів з дня подання повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду подає страховику (у випадках, передбачених статтею 41 цього Закону, - МТСБУ) заяву про страхове відшкодування.

 

При цьому, звертаю Вашу увагу на підпункт 37.1.4. пункту 37.1 ст.37 Закону, яким встановлено, що підставою для відмови у здійсненні страхового відшкодування (регламентної виплати) є неподання заяви про страхове відшкодування впродовж одного року, якщо шкода заподіяна майну потерпілого, і трьох років, якщо шкода заподіяна здоров'ю або життю потерпілого, з моменту скоєння дорожньо-транспортної пригоди.

 

І все ж таки, коли писати заяву на виплату?

 

Проаналізувавши вищенаведене вважаю, що не варто затягувати процес звернення до страхової компанії із заявою про страхове відшкодування, і подати її протягом 30 днів з дня подання повідомлення про ДТП. В разі, якщо працівник страхової компанії не хоче приймати Вашу заяву, то її можна відправити цінним листом з описом вкладення.

 

І пам’ятайте, що заяву на виплату Ви маєте подати в страхову не пізніше одного року якщо шкода заподіяна майну потерпілого, і не пізніше трьох років, якщо шкода заподіяна здоров'ю або життю потерпілого, з моменту скоєння ДТП!!!

 

 

Автор статті Святослав Прокопчук.